Kim jesteśmy

Jakub Cieślik – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od pierwszego roku studiów, w 1999 roku, prowadził kursy rysunku architektonicznego. W 2004 r. otworzył profesjonalną szkołę rysunku VERSO, jednocześnie pracując już czynnie w zawodzie architekta. Po kilku latach zdobywania doświadczenia w różnych pracowniach architektonicznych, w 2011 roku założył wraz z kolegą – Kamilem Cierpiołem, własną pracownię. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, wielbiciel krajobrazu górskiego, mocno związany z wycieczkami pieszymi po górach.

Katarzyna Woszczyna – wiceprezes Zarządu Business Centre Club, Kanclerz Loż Częstochowskiej i Małopolskiej Business Centre Club. Aktywna uczestniczka życia gospodarczego i społecznego w regionie częstochowskim, współautorka Programu Rozwoju Przedsiębiorczości, przyjętego i realizowanego przez władze Miasta Częstochowy. Wielokrotnie nagradzana za wkład w rozwój regionu i budowanie korzystnego klimatu dla gospodarki, m.in. nagrodami Promotora Częstochowskiej Gospodarki, Nagrodą Specjalną Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Złotą Statuetką Business Centre Club. Ekspert w zakresie kreowania wizerunku i przywództwa. Mentorka współpracująca m.in. z Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie w projektach doradczych i rozwojowych. Promotorka i organizatorka działań charytatywnych, m.in. dorocznego koncertu charytatywnego Business Centre Club dla potrzebujących. Zaangażowana uczestniczka projektów o charakterze ekologicznym i promotorka działań CSR (z ang. Corporate Social Responsibility - społeczna odpowiedzialność biznesu).

Karolina Poznar – absolwentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim i Public Relations w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Współwłaścicielka rodzinnej firmy Kubara Sp. z o.o., produkującej wartościową, naturalną żywność. Pomysłodawczyni Nocy Kulturalnej w Częstochowie, której 3 pierwsze edycje (w 2004, 2005 i 2006 roku) zorganizowała wspólnie z grupą najbliższych przyjaciół i Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater. W trosce o lepszy stan powietrza i przyszłość mieszkańców miasta współtworzy zespół Częstochowa-Zielona, którego celem jest działanie na rzecz zwiększenia zazielenienia miasta i poprawy klimatu. Także z myślą o planecie propaguje roślinną dietę, a w rodzinnej firmie współtworzy wegetariańskie zamienniki mięsa. Mama trzech synów, najlepiej odpoczywa w agroturystykach na wschodzie Polski.

Aleksander Wierny – absolwent filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Kiedyś – dziennikarz prasowy i telewizyjny, reżyser i scenarzysta filmów promocyjnych, dziś naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu w Urzędzie Miasta Częstochowy.

Katarzyna Ślęzak – absolwentka Politechniki Częstochowskiej, Kierownik Sekcji Informacji, Promocji i Edukacji w Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie. Prywatnie miłośniczka ekologicznych nowinek, mama dwóch córek, z którymi wspólnie pielęgnuje idee dbałości o środowisko.

Aleksandra Małolepsza absolwentka Politechniki Częstochowskiej. Kierownik Sekcji Obsługi Terenów Miejskich w Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie. Pasjonatka ekologicznego trybu życia oraz ochrony środowiska.

Joanna Holi-Sosnowska – p. o. Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie

Marcin Wołek – p. o. Zastępcy Dyrektora ds. finansowych i zamówień publicznych

Magdalena Wrońska – przewodnicząca Stowarzyszenia Częstochowa 2020

Łukasz Kot – społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej w Częstochowie, wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy. Prywatnie pasjonat jurajskich krajobrazów, jeden z pomysłodawców rodzinnych wycieczek rowerowych, maratonów MTB oraz wyścigów szosowych. Uważa, że można łączyć przyjemne z pożytecznym, czego przykładem jest zorganizowanie akcji Ploggingu w Częstochowie, mającej na celu połączenie rekreacji ze sprzątaniem terenów zielonych i zwrócenie uwagi na problem związany z odpadami komunalnymi.