ZAGŁOSUJ NA WARIANTY PLACU ZABAW I STREET WORKOUT

29.03.2021

Jeszcze do końca marca można wybierać warianty wyposażenia placu street workout przy ul. Morenowej (Mirów) oraz placu zabaw u zbiegu Meliorantów i Połanieckiej (Rząsawy). Oba zadania będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w obecnym roku przez Centrum Usług Komunalnych.

Głosować można poprzez profil FB Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie, gdzie przedstawione są szczegóły propozycji, do środy - 31 marca, do godz. 10:
https://www.facebook.com/search/top?q=centrum%20us%C5%82ug%20komunlanych%20cz

Zachęcamy do tego zwłaszcza mieszkańców dzielnic Mirów i Wyczerpy-Aniołów (rejon Rząsawy), którzy głosowali w BO na te zadania. W obu przypadkach wybrać można jeden z dwóch wariantów.

Wariant pierwszy placu street workout przy Morenowej to m.in: 2 zestawy urządzeń do street workout oraz 1 zestaw poręczy do ćwiczeń, a wariant drugi, na odwrót: 2 zestawy poręczy do ćwiczeń oraz 1 zestaw urządzeń do street workout.

Jeżeli chodzi oplac zabaw w Rząsawach, wariant pierwszy to m.in: zestaw dla dzieci Quadro, huśtawka potrójna, huśtawka ważka, bocianie gniazdo, bujak kogut i karuzela tarczowa, a wariant drugi m.in.: belki do balansowania, linarium - piramida pajęcza, słupki do slalomu oraz superlina.

Przypomnijmy, że na początku marca wybierany w głosowaniu był wariant parku kieszonkowego przy ul. Mstowskiej i Turystycznej w dzielnicy Mirów, który będzie realizowany w ramach miejskiego programu „Częstozielona”.

Jeżeli chodzi o Budżet Obywatelski do „zielonych” zadań zaplanowanych do wykonania w tym roku należą także: park w Brzezinach, rewitalizacja miejskiego parku na Parkitce, park kieszonkowy na Rakowie (przy ul. Zamenhofa) oraz w dzielnicy Wrzosowiak, więcej zieleni na Rakowie, odrestaurowanie trawnika i drzew przy ul. Ogińskiego - przy SP nr 9, rewitalizacja terenu zielonego przy ul. Focha 28/32, 36, Nowowiejskiego 20, a także poprawa komfortu i bezpieczeństwa na dojściu do parku Lisiniec.

Zadania te będą sukcesywnie zlecane do realizacji przez wydziały Inwestycji oraz Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, a także przez miejskie Centrum Usług Komunalnych.