POWSTAJE PARK KIESZONKOWY PRZY NIEPODLEGŁOŚCI

16.04.2021

Park kieszonkowy powstaje przy alei Niepodległości 29. W piątek sadzono drzewka i część krzewów, w maju gotowe powinny być wszystkie elementy małej architektury i wyposażenie placu zabaw. Park jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i administratora budynków komunalnych - spółki ZGM TBS, w ramach programu „Częstozielona”.


Na terenie mini-parku przeprowadzono już prace porządkowe, wykonano utwardzone alejki i zamontowano część ławek. Pojawiło się tam też 14 nowych drzew: brzozy (5) sosny czarne (5) i klony pospolite (4). Docelowo park obsadzony zostanie także ponad 300 sztukami krzewów i bylin (będą tam: pięciornik krzewiasty „Goldfinger”, tawuła japońska, miskant chiński, krzewuszka „Red prince”, pęcherznica kalinolistna „Luteus”).

Zasadnicze urządzanie zieleni ma zakończyć się do 22 kwietnia. Później montowane będą pozostałe elementy małej architektury (ławki, kosze, stojak rowerowy, stół i siedziska do gry w szachy), nawierzchnia z gumowej maty przerostowej oraz wyposażenie placu zabaw (piaskownica, równoważnia, zabawka na sprężynie, huśtawka podwójna, konstrukcja do gry w kosza).

Teren kieszonkowego parku jest zlokalizowany na terenie osiedla mieszkaniowego w dzielnicy Ostatni Grosz. W sadzeniu drzewek w parku uczestniczył 16 kwietnia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, w towarzystwie prezesa ZGM TBS Pawła Koniecznego oraz miejskiego radnego Dariusza Kapinosa.


Fot. Kamil Skubiszewski

Schemat parku przy Niepodległości 29.