NOWE NASADZENIA

13.05.2021

W ramach projektu "Częstozielona", w dwóch częstochowskich lokalizacjach zostaną zasadzone nowe drzewa i krzewy. Pierwsze z nich już pojawiły się na Wyczerpach. Ich sponsorem jest firma Stoelzle.

Kompleks rekreacyjny przy ulicy Kontkiewicza to pierwsza lokalizacja, gdzie docelowo pojawi się 30 sztuk krzewów ozdobnych z gatunku budleja Davida w formie klombu oraz dwa świerki serbskie (mają mieć wysokość ponad 3 m). Drugim miejscem jest Park Lisiniec, gdzie zasadzonych zostanie 15 sztuk klonów pospolitych w odmianie o czerwonych liściach ("Crimson King") o obwodach pni 12 cm.

- Nie bez powodu wybraliśmy te dwie lokalizacje, w Parku Lisiniec i w naszym sąsiedztwie na Wyczerpach. Oba miejsca kojarzą się z aktywnością fizyczną i rekreacją dzieci i młodzieży, których rozwój od lat wspiera Stoelzle. Cieszę się, że to właśnie tutaj pojawią się posadzone przez nas drzewa i krzewy, ale również tabliczki symbolizujące akcję. Dzięki temu zwrócimy uwagę najmłodszych na aspekty związane z ekologią i dbałością o środowisko, które dla Stoelzle – producenta opakowań szklanych, mają kluczowe znaczenie – mówi prezes Stoelzle Artur Wołoszyn, który 13 maja wraz z prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem zasadził pierwsze drzewka.

Stoelzle to kolejna częstochowska firma, która włączyła się do projektu "Częstozielona", w ramach którego w mieście ma sukcesywnie przybywać m.in. kwietnych łąk antysmogowych, parków kieszonkowych, zielonych miejsc wypoczynku oraz nasadzeń drzew i krzewów na miejskich terenach zielonych i rekreacyjnych.

Źródło informacji: CUK Częstochowa